شما اینجا هستید

گرامیداشت مقام والای معلم و تجلیل ازاساتید نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان

آئین گرامیداشت مقام والای معلم و تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان "قدر استاد" با حضور اعضای هیأت علمی، کارشناسان آموزشی و خانواده ایشان، در تالار شیخ بهایی این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت بزرگداشت روز معلم و هفته آموزش برگزار شد، 11 نفر از مدرسین نمونه، اساتید راهنمای کارشناسی و اساتید نمونه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاه صنعتی اصفهان مورد تجلیل قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این آئین وجود معلم را لازمه هستی عنوان کرد و گفت: اگر قالب تن را از پدر به ارث برده‌ایم جانِ روشن را مرهون وجود معلم هستیم.

دکتر سید محمود مدرس هاشمی اساتید این دانشگاه را پدران و مادران معنویِ این محیط علمی دانست و افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان با برخورداری از قریب به 12 هزار دانشجو و 500 استاد بزرگ و فرهیخته کشور و علیرغم محرومیت‌های فراوان تجهیزات و امکانات، در سال‌های اخیر موفقیت‌های شگفتی در زمینه ‌تولید علم و فناوری و نوآوری های صنعتی داشته است.

وی با ابراز قدردانی از دلسوزی، غیرت، فداکاری و هدایت‌های روزافزون اعضای هیأت علمی این دانشگاه تصریح کرد: ارتباط پدرانة استادان با دانشجویان، تلاش در انتقال مشفقانه و مسئولانه مفاهیم و آموزه‌های علمی، ارائه مشاوره‌های سازنده، ایجاد روش‌های عمیق و آینده ساز در دانشجویان، وقت‌شناسی و نظم آموزشی و در نهایت تلاش در تعالی سطح پژوهشی خود و دانشگاه از جمله مواردی است که در ایجاد و تسریع موفقیت‌های همه‌جانبه این دانشگاه مؤثر بوده است.

متن اصلی خبر در پایگاه خبری دانشگاه صنعتی اصفهان