رفتن به محتوای اصلی
x

دانشگاه صنعتی اصفهان بر اساس نامه شماره 307862/2 مورخ 1401/10/17 معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهت پذیرش بدون آزمون سال تحصیلی 1404 - 1403، از بین دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی 99 و پس از آن، از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد. درخواست دانشجویان ورودی 98 با در نظر گرفتن شرایط خاص مندرج در بند 5 قابل بررسی است.

ثبت نام منحصرا به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان (راهنمای ثبت نام در انتهای این صفحه موجود است) انجام می شود.

 • پایان مهلت ثبت نام 1402/10/08
 • پایان مهلت ثبت نام (تمدید شد): 1402/10/18 (آخرین موعد)

 

فایل‌های مرتبط

 

الف: شرایط لازم:

 1. دانشگاه اختیار دارد از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهرماه 1399 که پس از شش نیمسال، سه چهارم کل واحدهای درسی کل دوره را گذرانده و به ­لحاظ میانگین کل در محدوده بیست درصد برتر دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی در دانشگاه خود باشند، پذیرش نماید.
 • تبصره: چنانچه ظرفیت پذیرش اختصاص ­یافته به دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با 20% برتر دانشجویان حائز شرایط، به­ دلیل انصراف ایشان یا عدم تقاضا تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی از میان 10% برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با اولویت امتیاز کسب­ شده و تا سقف ظرفیت دو سوم هر کد رشته می­باشد.
 1. آخرین مهلت فراغت از تحصیل برای متقاضیان بدون آزمون 1403/6/31 است. پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش ­آموختگی و صرفاً برای همان سال امکانپذیر است.
  دانشجویان ورودی نیمسال دوم نیز به شرطی که در 8 نیمسال و تا قبل از 1403/6/31 فارغ التحصیل شوند، می‌توانند درخواست بررسی دهند.
 2. دانشجویان ورودی 1399 لازم است طی هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند.
 3. درخواست متقاضیان ورودی 1400 که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش­ آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم­رشته و غیر هم­ورودی خود جزء 20% برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است.
 4. درخواست دانشجویان ورودی 1398 در شرایط زیر قابل بررسی است:
 • 1-5 برای دانشجویانی که به طور همزمان در دو رشته مشغول به تحصیل هستند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی می­باشد و در رشته­ای که سایر شرایط آئین­نامه را داشته باشند میتوانند از تسهیلات مربوط بهره­مند شوند.
 • 2-5 دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت مصوب در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده­اند، به تناسب دوره کارورزی سه تا دوازده ماه، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.
 • تبصره: در رابطه با بندهای 5-1 و 5-2 ، معدل و حد نصاب واحدهای گذارنده برای دانشجویان دو رشته‌ای یا شرکت کننده در طرح کارورزی/کارآموزی بلند مدت، پیش از دو نیمسال قبل از زمان فارغ التحصیلی (نیمسال هفتم یا هشتم بسته به اینکه طول دوره 9 یا 10 نیمسال بوده باشد) ارزیابی شده و با دانشجویانی که بیشترین واحدهای درسی مصوب را با آنها گذرانده اند رتبه بندی و مقایسه می‌شوند.
 • 3-5 دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره های فرعی (کهاد) شرکت کرده­اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه­بندی نام­بردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه‌چهارم واحدهای درسی انجام می­شود.
 1. برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش­آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر هشت نیمسال است. لازم است رتبه بندی دانشجو در پایان نیمسال ششم تحصیلی با دانشجویان دانشگاهی انجام شده باشد که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده‌اند.
 • تبصره: دانشگاه اختیار دارد برای دانشجویان تغییر رشته در دوره کارشناسی پیوسته، حداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه نماید. در این صورت سه چهارم واحدهای درسی مصوب تا پایان نیمسال هفتم ارزیابی شده و باید جزو بیست درصد برتر باشند.
 1. برای خانم هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده­اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده­اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی می­باشد.
 2. بر اساس بند 2 نامه شماره  2/351334 به تاریخ 1401/11/25  از معاون آموزشی وزارت علوم، دانشگاه صنعتی اصفهان کاهش 4 واحد درسی مشروط به حذف واحد به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا را در محاسبه حد نصاب واحدهای درسی برای دانشجویان ورودی مهر 1399 اعمال می‌نماید. مدارک دانشجویان سایر دانشگاهها برای بهره‌برداری از این بند قابل بررسی است.
 3. براساس مفاد آیین نامه یاد شده دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

ب: نکات مهم

 1. درخواست برگزیدگان رتبه­های 1 تا 15 نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشتههای مرتبط، با ارائه معرفی­نامه از دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مازاد بر ظرفیت قابل بررسی می­باشد.
 2. اتباع غیرایرانی مقیم ایران ورودی کارشناسی پیوسته سال تحصیلی 1399 و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می­توانند متقاضی باشند.
 3. متقاضیانی که در بیش از یک مجموعه رشته درخواست بررسی پرونده دارند، صرفاً در صورت ثبت­ نام مجزا در هر رشته، درخواست ایشان قابل بررسی است. لازم به ذکر است تمام مجموعه رشته­های انتخابی طبق نظر گروه آموزشی مربوط و شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، باید مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی متقاضی باشد.
 4. متقاضیان در هر مجموعه رشته می­توانند حداکثر چهار رشته-گرایش را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. در صورت حذف گرایش یا تغییر ظرفیت، تقاضای داوطلب هیچ حقی برای وی ایجاد نمی­نماید.
 5. طبق مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مبنای پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد، امتیاز تجمیع شده از معدل دانشجو، رزومه، در صورت لزوم توصیه­نامه و مصاحبه است که با نظر دانشکده مربوط مورد بررسی قرار گرفته و به تائید کمیته منتخب دانشگاه می­رسد. در صورت ناقص بودن مدارک داوطلب، مسئولیت عدم کسب امتیاز در بخش مربوط به عهده متقاضی است. تکمیل اطلاعات صحیح در قسمت مربوط به معرف علمی در زمان ثبت­ نام الزامی است، اما نیازی به بارگذاری مدرک نمی­باشد.
 6. فهرست رشته-گرایشهای مورد پذیرش در وبگاه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان را میتوانید از این لینک و فایلهای انتهای این متن دریافت نمایید.
 7. تذکر بسیار مهم:  محل تحصیل تعدادی از رشته گرایشها در دانشکده فنی مهندسی گلپایگان (شهر گلپایگان) است. کد این دسته از رشته/گرایشها در جدول فهرست رشتهها با رنگ متفاوت و در قسمت توضیحات مشخص شده است. در هنگام انتخاب اولویتهای رشته‌گرایش به این مورد توجه داشته باشید. مسئولیت هر گونه اشتباه در درج کد رشته بر عهده متقاضی است.

ج: نحوه ثبت­نام اینترنتی و مدارک:

 1. مدارک موردنیاز: گواهی رتبه، تصویر کارنامه (فقط برای متقاضیان سایر دانشگاه­ها)، تصویر کارت ملی (فقط برای متقاضیان سایر دانشگاه­ها)، رزومه علمی (شامل اطلاعات تحصیلی، افتخارات، فعالیت­های علمی، فعالیت­های دستیار آموزشی، فعالیت­های پژوهشی و سایر موارد).
 2. متقاضیان بایستی ثبت ­نام اینترنتی خود را در بازه زمانی روز دوشنبه 1402/09/13 الی جمعه  1402/10/08 از طریق سامانه گلستان دانشگاه صنعتی اصفهان (https://golestan.iut.ac.ir) تکمیل نمایند و نیازی به مراجعه حضوری نیست. هزینه ثبت ­نام  برابر 1,500,000 ریال بوده که هم­زمان با تکمیل پرونده در سامانه گلستان قابل پرداخت است. امکان استرداد وجه پرداختی وجود ندارد. لازم به ذکر است در صورت پذیرش اولیه و ثبت نام در دانشگاه، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان پس از پذیرش به حساب سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.
 3. لطفاً شماره پرونده خود را حتما یادداشت و نزد خود نگه دارید.

د: نحوه بررسی درخواست­ها:

 • درخواست متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت­نام ننموده باشند به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.
 • چنانچه در هر مرحله از ثبت­نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب حائز شرایط نبوده یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده وجود داشته باشد، ثبت­ نام ایشان لغو خواهد شد.
 • ثبت نام برای بررسی پرونده و دارا بودن شرایط به منزله پذیرش نمی­باشد و دانشگاه در قبول یا رد تقاضا بر اساس امتیازهای کسب شده اختیار دارد.
 • پذیرش نهایی قطعی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و تایید صلاحیت عمومی است.
 • اسامی پذیرفته ­شدگان اولیه پس از بررسی، در اسفندماه 1402 از طریق سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام خواهد شد.

 

 فهرست رشته-گرایش برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد سال 1403-1404

به محل تحصیل کد رشته های مرتبط با دانشکده فنی مهندسی گلپایگان توجه نمایید.

 

راهنمای  ثبت نام

مرحله مقدماتی

1-مراجعه به سایت    http://golestan.iut.ac.ir (ترجیحا از مرورگر کروم استفاده نمایید. )

2- "ورود به سیستم" را کلیک کنید و سپس کد قابل مشاهده روی صفحه را وارد نمائید.

3-عبارت "متقاضی بدون آزمون کارشناسی ارشد " را کلیک کنید.

4-در فرم ثبت مشخصات اولیه داوطلب، اطلاعات خود را کامل و صحیح وارد نمائید. آنگاه شناسه کاربری و گذرواژه مورد نظر خود را با رعایت دستورالعمل ذکر شده، وارد نموده و بخاطر بسپارید.

5-توضیحات مهم پائین صفحه را به دقت مطالعه نموده و سپس "ثبت موقت مشخصات داوطلب" را کلیک کنید.

6-روی کلمه "خروج" بالای صفحه (به رنگ آبی قابل مشاهده است) کلیک کنید.

7-مجدداً "ورود به سیستم "را کلیک کنید و کد قابل مشاهده، روی صفحه را وارد نمائید.

8-شناسه کاربری و گذر واژه خود را که در مرحله 4 به سیستم معرفی کرده­اید، وارد نمائید.

مرحله اول

1-مرحله اول: مشخصات داوطلب را کلیک نموده و اطلاعات مورد نظر را تکمیل نمائید. برای قسمت معرف علمی کافی است اطلاعات و ایمیل یکی از استادان خود که شما را می شناسند وارد نمایید. نیازی به مدرک بیشتر نیست.

2-در بخش "مشخصات پذیرش"ابتدا در قسمت مجموعه رشته روی علامت سوال کلیک نموده و یک گزینه را انتخاب نمائید.

3-آنگاه گرایش های مورد علاقه خود را به ترتیب وارد نمائید(تکمیل هر 4 گزینه الزامی نیست).

4-گزینه بررسی تغییرات را کلیک نموده و در صورتی که پیغام خطا دریافت ننمودید گزینه اعمال تغییرات را کلیک نمائید و سپس بازگشت (پائین صفحه سمت چپ) را کلیک نمائید.

مرحله دوم

1-مرحله دوم: دریافت فرم (های) مورد نیاز را کلیک کنید و گواهی را دانلود کنید.

2-فرم گواهی رتبه را چاپ نموده و پس از تکمیل و تائید دانشگاه محل تحصیل (امضا و مهر دانشگاه) ذخیره نمائید.

مرحله سوم

1-مرحله سوم: "ارسال (بارگذاری) تصویر کارنامه، تصویر کارت ملی، رزومه علمی،گواهی رتبه تایید شده  " را کلیک نموده و سپس گزینه ارسال را کلیک نمائید با گزینه "انتخاب فایل" فایل اسکن شده  مرحله را آپلود و سپس گزینه اعمال تغییرات را کلیک نمائید.

مرحله چهارم

1-گواهی انجام ثبت نام را کلیک کرده، یک نسخه چاپ یا ذخیره نموده و نزد خود نگهداری نمائید. بویژه شماره پرونده خود را به یادداشته باشید.

2-درصورتی که در مرحله چاپ گواهی ثبت نام با خطا مواجه شدید ثبت نام شما ناقص می باشد لطفا مراحل ثبت نام را مجدد بررسی نمایید.

2-پاسخگویی به سوالات بعدی تنها با ارائه کد شماره پرونده مندرج در گواهی انجام­پذیر خواهد بود.

 

 

تحت نظارت وف ایرانی